De 26-megapixelsensor in de X-T3 lijkt kleine stap vooruit te opzichte van de 24-megapixelsensor in de X-T2. Het gaat echter om de eerste back-side illuminated-sensor in een Fujifilm X-camera. Deze techniek maakt het mogelijk om de sensor sneller uit te lezen. Dat zorgt dan weer voor hogere framerates bij het filmen en fotograferen. De X-T3 is ook van een nieuwe en snellere beeldprocessor, de X-Processor 4.
Met elektronische sluiter kan de X-T3 in volledige resolutie foto's maken met 20 beelden per seconde. De X-T2 doet er 14. Er is ook een modus waarbij dat omhoog gaat naar 30bps, dan wordt er een crop van 1.25x van de sensor gemaakt. De uitsnede wordt aangegeven in de zoeker. Met de mechanische sluiter is de maximale fotografeersnelheid 11bps.
Natuurloijk is de autofocus ook flink verbeterd. Er worden 2,1 miljoen fasedetectiepixels op de sensor gebruikt en er zijn 425 selecteerbare focuspunten. De X-T2 heeft er 325. De focuspunten beslaan vrijwel het hele sensorvlak. Ook de gezichts- en oogdetectiefocus zijn verbeterd, laatstgenoemde is nu beschikbaar in combinatie met continu-autofocus.
De X-T3 is voorzienvan een pre-capture-optie. Hiermee worden foto's vastgelegd in een buffer. Als jij op de sluiterknop drukt, worden ze daadwerkelijk opgeslagen. Op die manier worden er ook beelden vastgelegd van het moment vlak voor het indrukken van de sluiterknop.
Filmen kan de X-T3 in zowel in dci-4k (4096x2160 pixels) als in UHD/4K (3840x2160 pixels) met maximaal 60fps. Het is mogelijk om met 10bit en 4:2:0-compressie op te nemen in de camera, met h265-compressie. De hdmi-poort stuurt een 10bits-signaal uit met 4:2:2-compressie. En dat kan je dan weer opnemen met een externe recorder. De camera heeft een microfooningang en een audio-uitgang en is voorzien Fujifilm's F-Log-profiel.
De body is vrijwel gelijk aan die van de X-T2. Fujifilm heeft wel wat verbeteringen doorgevoerd. Zo is het 3.0"-scherm aan de achterkant nu een touchscreen waarop je bijvoorbeeld ook je focus kan bepalen als je de viewfinder gebruikt. Die viewfinder, een OLED zoeker, heeft een hogere resolutie gekregen van 3.7 miljoen beeldpunten.